Отримати сертифікати
Отримати ліцензію

Затверджено регламент роботи ДФС щодо віднесення платників до ризикових

ДФСУ наказом від 21.03.2018 р. №144 затвердила:

- порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі – Порядок);

- форми Рішення про врахування/неврахування Таблиці даних платника податків і Рішення про неврахування Таблиці даних платника податків.

Затверджений Порядок визначає регламент формування переліку ризикових платників податків. Так, Порядком визначено, що усі платники податків, що подають на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), перевіряються ДФС на відповідність критеріям ризиковості (далі – Критерії).

Якщо платник відповідає показникам, що визначені пп.1.1 – 1.5 Критеріїв, – таких платників податків включають до переліку ризикових відповідальні особи, яких включено до складу комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (далі – Комісія). Включення здійснюється протягом робочого дня на підставі даних Облікової картки (додаток 1 до Порядку) та згідно з Алгоритмом дій співробітників оперативних підрозділів (додаток 2 до Порядку).

Якщо платник відповідає показнику оцінки ступеня ризиків, визначеному п. 1.6 Критеріїв, – включення до переліку ризикових здійснюється за рішенням Комісій.

Засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, та оформлюється протоколом.

До протоколу засідання Комісій обов’язково додаються:

- перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв;

- матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку;

- інша інформація, що розглядається Комісією.

За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/виключення зазначених платників до/із переліку платників податків.

Введення даної інформації здійснюється в режимі «Журнал ризикових платників податків» розділу «Робота Комісії регіонального рівня» підсистеми «Аналітична система» ІТС «Податковий блок» з використанням ЕЦП голови Комісії.

Якщо суб’єкт господарювання, якого включено до переліку ризикових, у подальшому здійснює фінансово-господарську діяльність без ознак ризиковості, передбачених пп.1.1 – 1.5 Критеріїв, такого платника податків за поданням структурних підрозділів ГУ ДФС виключають з переліку ризикових платників податків, а у разі невідповідності показникам оцінки ступеня ризиків, визначеним п. 1.6 Критеріїв, – після прийняття рішення Комісії.

Про критерії ризиковості читайте на сайті.

Звертаємо увагу наших користувачів, що в оновленні 10.01.220 програми «М.E.Doc» була реалізована можливість подання та отримання нових форм згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, у тому числі форм Рішення про врахування/неврахування Таблиці даних платника податків (J1412303, F1412303) і Рішення про неврахування Таблиці даних платника податків (J1413301, F1413301).