Отримати сертифікати
Отримати ліцензію

«Нульова» звітність: подавати чи ні?

Якщо підприємство (фізособа – підприємець) не працює або не отримало дохід у звітному періоді, це ще не означає, що можна не подавати звітність. Лише у випадках, чітко визначених чинним законодавством, звітність не подається. Якщо такого права не визначено, то звітність, навіть з нулями, потрібно подавати. Адже за неподачу звітності передбачені штрафні санкції. Розглянемо детальніше це питання.

Згідно з п.49.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей правило застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

При цьому, особи, які реалізують пальне, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (49.2ПКУ).

Що стосується фінансової звітності, то норми Закону України « Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV та Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабміну від 28.02. 2000 р. № 419, не передбачають неподання фінансової звітності у разі відсутності діяльності чи неотримання доходів.

У зв’язку з неоднозначним трактуванням вищезазначеної норми наведемо випадки надання/ненадання нульової звітності з посиланням на роз’яснення ДФС. Для зручності ми розмістили дану інформацію у табличному вигляді.

Вид податку

Потрібно подавати

Не потрібно подавати

Чим передбачено

Звіт з ЄСВ

Потрібно подавати у разі використання праці фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах.

Якщо юридичні особи або фізособи - підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄСВ за найманих працівників до фіскальних органів не подається.

п. 11 розд. ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435;

лист ДФСУ від 26.03.2018 р. №1215/6/99-99-13-02-01-15/ІПК

Форма № 1ДФ

Подається у разі нарахування (виплати) заробітної плати та інших доходів фізичним особам у звітному періоді.

Якщо у звітному періоді не нараховувалась зарплата та інші доходи, форма № 1ДФ не подається.

пп. «б» п. 176.2 ПКУ; лист ДФСУ від 26.03.2018 р. №1215/6/99-99-13-02-01-15/ІПК

Податкові декларації з податків і зборів (декларація з податку на прибуток, декларація з ПДВ, інш.)

Подаються у разі наявності будь-яких показників за звітний період, які підлягають декларуванню (в т.ч. у разі наявності суми від’ємного значення попередніх періодів у платників ПДВ; у разі наявності у платника податку на прибуток показників, які мають нульове значення або підлягають декларуванню у складі фінансової звітності, що подається разом з декларацією); у разі реалізації пального; при наявності ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією.

 

Не подаються у разі відсутності будь-яких показників за звітний період, які підлягають декларуванню; якщо особа не реалізує пальне; якщо відсутні ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією.

 

п. 49.2 ПКУ;

лист ДФСУ від 05.08.16 р. № 17619/10/26-15-12-05-11

Декларація платників єдиного податку першої – третьої групи

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку 1 - 3 груп та юридичні особи – платники єдиного податку 3-ї групи, які не отримували протягом звітного періоду доходи та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку, оскільки в таких деклараціях є інші показники, які необхідно відображати платникам єдиного податку.

 

-

лист ДФСУ від 01.02.2016 р. № 1987/6/99-99-19-01-01-15,

питання – відповідь ресурсу ЗІР (категорія 107.08)

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та фінансова звітність

Враховуючи те, що фінансова звітність є невід'ємною частиною звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та її подання є обов’язковим для юридичних осіб, то і подання самого звіту є обов’язковим за наявності будь-яких показників за рік, які підлягають декларуванню, в тому числі і показників, які мають нульове значення.

-

п.п. 46.2, 49.2 ПКУ;

лист ГУ ДФС в Одеській області від 11.01.2017 р. № 27/10/15-32-12-01-14;

лист ГУ ДФС у м. Києві від 13.03.2018 р. № 985/ІПК/26-15-12-03-11