Отримати сертифікати
Отримати ліцензію

Звіт про суми податкових пільг за І квартал 2018 року

Звертаємо увагу, що Державною фіскальною службою України затверджено нові довідники пільг станом на 01.01.2018 року:

- Довідник №86/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №86/2 інших податкових пільг.

У Довідниках надано перелік пільг із зазначенням їх кодів та термінів дії, зокрема, з податку на прибуток підприємств; податку на додану вартість; з плати за землю; з податку на нерухоме майно; по акцизному податку, місцевих податків та зборів.

Докладно про це читайте на сайті Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

Нагадаємо, що зазначені Довідники застосовуються при заповненні Звіту про суми податкових пільг, форма якого затверджена додатком до Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233.

За неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ (170,00 грн, а при повторному порушенні – 1020,00 грн.).

Звіт повинні подавати суб’єкти господарювання (юридичні особа та фізособи – підприємці), які не сплачують податки і збори у зв’язку з отриманням податкових пільг. 

Звіт подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Зверніть увагу! Враховуючи те, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання наростаючим підсумком з початку року, то платник податків, який користувався пільгами, наприклад, у І кварталі, а далі – ні, повинен подавати такий звіт до кінця звітного року. У разі якщо з початку звітного року платник податків не користувався пільгами, то Звіт ним не подається (ресурс «ЗІР», категорія 101.26).

Отже, за І квартал 2018 року звіт про суми податкових пільг потрібно надати до 10.05.2018 року (включно). При заповненні Звіту використовуються оновлені довідники пільг №86/1 та №86/2. 

Про особливості складання Звіту читайте тут.

Алгоритм визначення сум пільг з податку на прибуток у т.ч., якщо переноситься від’ємне значення з попереднього року у звітний, дивіться на сайті ДФС.