Отримати сертифікати
Отримати ліцензію

Звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору об’єднають з 2019 року

Кабінет міністрів України ухвалив законопроекти щодо подання єдиної звітності для єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Розроблений Міністерством фінансів Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб" розміщено на офіційному веб-сайті МФУ в розділі Проекти нормативно-правових актів за 21.07.2017 року.

Зазначений законопроект передбачає запровадження нової уніфікованої об’єднаної звітності з ПДФО, військового збору та ЄСВ і встановлення єдиного строку її подання. Законопроектом передбачене вносення відповідних змін до Податкового кодексу, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а також Кодексу України про адміністративні правопорушення (у частині адміністративних санкцій за порушення, пов'язані з нарахуванням, сплатою та звітуванням з податку на доходи і єдиного внеску).

У повідомленні Міністерства фінансів зазначається, що нововведення покликані спростити подання звітності для бізнесу, зменшити обсяги первинних та звітних документів, спростити адміністрування податку на доходи та єдиного внеску, а також підвищити ефективність роботи контролюючих органів.

Стосовно фізичних осіб очікується, що підприємці та самозайняті особи подаватимуть відомості про єдиний внесок у складі річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), а платники єдиного податку — у складі податкової декларації платника єдиного податку.

За текстом законопроекту зміни у звітності мають запрацювати з 2019 року.